УЗД-скринінг при вагітності, розбираємося і плануємо

В умовах медичного центру «Консультант» в Павлограді проводиться УЗД-скринінг при вагітності, який включає в себе комплекс етапних УЗД-досліджень, що дозволяє батькам і лікарям отримати максимально повну інформацію про здоров’я ще не народженого малюка. УЗД-скринінг дозволяє виявити багато вроджених захворюваннь, а, також визначити фізичні характеристики розвитку плоду.

Як і коли проводиться УЗД-скринінг при вагітності, чому він потрібен?

Як правило, УЗД-скринінг в плановому порядку проводять тричі — в першому, другому і третьому триместрі, за умови відсутності будь-яких відхилень у розвитку плоду і перебігу вагітності. Крім того, бувають ситуації, коли УЗД-скринінг при вагітності призначається і частіше у жінок, так званої «групи ризику»:

  • вагітним старше 35 років, а також в тому випадку, якщо вік батька перевищує 40 років;
  • при наявності генетичних патологій у членів сім’ї;
  • при наявності в минулому вагітності, що завмерла, викиднів або передчасних пологів;
  • вагітним, які перенесли в першому триместрі якесь інфекційне захворювання;
  • жінкам, змушеним приймати ліки, які можуть бути небезпечними для плоду і впливати на розвиток вагітності;
  • жінкам, які працюють на шкідливих виробництвах і / або тим, у кого є шкідливі звички.

Це досить точне дослідження, хоча слід чітко розуміти, що воно не дає стовідсоткової гарантії. Точність скринінгу залежить від багатьох факторів — професіоналізму персоналу, наявності обладнання експертного рівня, сучасного програмного забезпечення, дотримання жінкою правил підготовки до обстеження і інших чинників.

УЗД обладнання медичного центру «Консультант» відповідає сучасним вимогам до проведення досліджень такого роду і має всю необхідну документацію.

На замітку пацієнтам медичного центру «Консультант»: існує думка, що УЗД «приголомшує» внутрішньоутробну дитину. Це, звичайно, міф, який виник через незнання базових законів фізики. Ультразвук — це коливання високої частоти, які не можна почути ні дорослим, ні дітям. УЗД — одне з найбільш точних і безпечних досліджень!

Плануємо УЗД-скринінг

Перший УЗД-скринінг при вагітності проводиться між 11-м і 13-м тижнями. Немає сенсу проходити це обстеження раніше — до 11-го тижня вагітності, бо багато показників практично не піддаються визначенню. За допомогою УЗД лікар-сонолог визначає точний термін вагітності, оцінює статуру дитини, його розміри (окружність голови, довжину кінцівок, зростання), роботу серцевого м’яза, симетричність головного мозку, обсяг навколоплідних вод, структуру і розмір плаценти, а також стан і тонус матки .

Другий УЗД-скринінг при вагітності проводиться в терміні 16-20 тижнів. Під час проведення УЗД-скрініга, на цей раз, лікар-сонолог визначає не тільки розміри, але і положення плоду, його кісткову структуру, стан внутрішніх органів і місце прикріплення пуповини, а також обсяг навколоплідних вод.

Третій УЗД-скринінг при вагітності проводиться в терміні 30-43-го тижня. За результатами цього скринінгу лікар-сонолог медичного центру «Консультант» контролює подальший розвиток плоду. При необхідності призначається доплерографія — дослідження роботи судин.

Як підготуватися до УЗД по вагітності

Перед трансабдомінальним УЗД радять випити приблизно літр води, щоб на момент обстеження сечовий міхур був заповнений — тоді матка трохи зміститься в бік живота і картинка буде чіткіше. При трансвагинальному УЗД ступінь наповненості сечового міхура не має ніякого значення, однак перед обстеженням краще зайти в туалет — так буде комфортніше. Перед дослідженням потрібно прийняти душ або освіжитися за допомогою вологих серветок. Скупчення газів здатне спотворити результати УЗД, яким би методом воно не проводилося. Тому майбутнім мамам, які страждають від метеоризму, радять за день до обстеження приймати ліки від метеоризму і не їсти нічого газоутворюючого.

Записатися на прийом

Запис на прийом
Запис на прийом