Андролог — лікар для хлопчика

Загальноприйнятою думкою є, що дівчатка і жінки один раз в шість місяців в профілактичному порядку повинні відвідувати гінеколога (дитячого гінеколога). Навіть якщо відсутні будь-які скарги. На жаль, не дивлячись на це, далеко не всі дотримуються цих рекомендацій.

Багатьох здивує, але і для хлопчиків також є «спеціальний» доктор, про існування якого мало хто знає. Більш того, всі хлопчики і чоловіки повинні ходити до цього лікаря хоча б раз на рік — і не тому, що у них щось болить, а як раз для того, щоб не боліло. Хто ж цей доктор і навіщо потрібен, про це далі …

Доводиться констатувати факт, що з «чоловічими лікарями» ситуація дещо складніша. Через нестачу санітарно-освітньої інформації щодо «чоловічого здоров’я» мало хто з батьків регулярно відводить свого сина до дитячого андролога. В результаті на першому огляді в шкільному віці (або навіть на першому огляді у військкоматі в 14 років) майже у половини хлопчиків є ті чи інші проблеми репродуктивного здоров’я. Саме тому введені обов’язкові щорічні огляди хлопчиків в дитячих садах і школах.

Досить часто батьки хлопчиків задають питання: андролог, уролог, хірург, ендокринолог — нам куди?

Насправді, до недавніх пір навіть лікарі іноді вставали в глухий кут і не знали, куди направити дитину з тією чи іншою проблемою в репродуктивній сфері. Зазвичай все виглядало так: затримується статевий розвиток — ендокринолог, варикоцеле або фімоз — хірург, водянка оболонок яєчка — уролог … Репродуктивним здоров’ям хлопчиків займалися лікарі різних напрямків, і, в той же час, не було єдиного дитячого фахівця, який би зміг бути експертом в цьому питанні і взяв би на себе відповідальність за репродуктивне здоров’я хлопчика.

Як і в усьому світі, в Павлограді та регіоні є висока потреба у вузькому фахівця, дитячому андрології. На базі медичного центру «Консультант» в Павлограді проводить прийом лікар дитячий хірург-дитячий андролог.

Чим же дитячий андролог відрізняється від дитячих ендокринологів та дитячих урологів?

Перш за все, дитяча андрологія — область міждисциплінарна. Репродуктивна система хлопчиків — є досить складною і включає в себе багато аспектів: гормональний, психологічний, анатомічний. І якщо дитячий ендрокрінолог досліджує лише «свій» питання, то дитячий андролог підійде до проблеми глобальніше, обов’язково поцікавиться способом життя пацієнта і зверне увагу на масу додаткових показників. Якщо мета дитячого уролога, наприклад, вилікувати пацієнта, то мета дитячого андролога — вилікувати пацієнта так, щоб він зміг в майбутньому не просто мати дітей, але і при цьому не страждала якість статевого життя. Іншими словами, «заглянути в майбутнє» і спрогнозувати репродуктивне здоров’я вже чоловіки, проводити динамічне спостереження за розвитком хлопчика. Ці питання повинні задаватися вже в дитячому віці.

Як краще підготувати дитину до огляду дитячого андролога? Це залежить, в першу чергу, від віку хлопчика. Малюкам до 3 років ніякої особливої ​​підготовки не потрібно. Якщо ви йдете до лікаря з підозрою на водянку, то краще постарайтеся призначити зустріч не відразу після сну: хлопчик повинен побути в вертикальному положенні, інакше огляд буде не особливо інформативний.

Дітям старше трьох років особливої ​​підготовки теж не потрібно. Однак в цьому віці дитина вже розуміє, що він йде до лікаря і варто пояснити хлопчикові, на чому спеціалізується саме цей лікар. Досить буде того, що Ви просто скажете, що цей доктор подивиться, чи не хворіє у дитини статевий орган, правильно ли мальчик за ним доглядає. Обов’язково треба пояснити, що всі хлопчики і чоловіки повинні ходити до цього лікаря хоча б раз на рік — і не тому, що у них щось болить, а як раз для того, щоб не боліло.

Дитині молодшого шкільного віку необхідно вже пояснити і докладніше, навіщо ходять до дитячого андролога і чим конкретно він займається. Судіть самі — цілком можливо, що вже можна говорити і про те, що від здорового стану статевих органів хлопчика залежить чи зможе він потім сам стати татом. Хлопчику варто запропонувати сходити в душ в день огляду і сказати, що це правила хорошого тону: він же чистить зубки перед тим, як йти до стоматолога? І білизна теж краще поміняти. Якщо турбують якісь виділення, то просто Ви візьміть трусики з підозрілими плямами з собою.

Ваша дитина вже старше 11-12 років. Якщо Ви раніше ходили до дитячого андролога щороку, то це сильно полегшить Вам життя: не доведеться умовляти хлопчика сходити до лікаря. Якщо ж Ваш син повинен відвідати лікаря перший раз в житті (принаймні, в цьому віці), то тут найчастіше потрібна психологічна підготовча робота. Підлітки дуже часто вважають за краще не говорити про свою проблему і будуть терпіти до останнього. Навіть підозра на те, що у них там щось не так, може викликати шквал негативних емоцій, тому, пропонуючи синові відвідати лікаря, необхідно дуже чітко довести до нього, що Ви не сумніваєтеся, що там все в порядку, але зайва впевненість ні разу не завадить. Постарайтеся поясніть сину, що доктору слід говорити все, що його турбує, а якщо хлопчик не хоче, щоб Ви при цьому були присутні — не треба. Нехай огляд і бесіда з дитячим андрологом проходять один на один.

І, природно, якщо Ваш син сам раптом просить відвести його до лікаря — не затягуйте з цим надовго, адже вже через день-два це бажання може пропасти. І не забудьте перед походом до дитячого андролога нагадати хлопчикові про необхідність прийняти душ і змінити білизну.

В умовах медичного центру «Консультант» в Павлограді такий фахівець є! Це лікар дитячий хірург, який спеціалізується в напрямку дитячої андрології, доктор медичних наук, професор Володимир Михайлович Байбаков.

Запис на прийом до дитячого андролога

Записатися на прийом
Записатися на прийом