гемангиомы у детей

ГЕМАНГІОМИ У ДІТЕЙ

Мабуть, складно знайти схоже захворювання у дітей, яке б мало стільки суперечливих підходів в діагностиці і лікуванні. З одного боку поставити діагноз «гемангіома» досить легко вже на підставі характерних зовнішніх проявів … Але як тоді пояснити високий відсоток несвоєчасну діагностику?

Відносно методів лікування гемангіом можна з упевненістю сказати, що такого різнопланового підходу немає ні до одного захворювання у дітей. Існує більше трьох десятків схем і методик лікування! А щодо термінів початку лікування можна зіткнутися з двома протилежними думками: від повної бездіяльності (так званого «спостереження») до активної хірургічної тактики в тих випадках коли операція не показана взагалі. Для того, щоб розібратися у всьому цьому більшості батьків, малюкам яких виставлено діагноз «гемангіома», доводиться шукати інформацію в інтернеті. І далеко не завжди на спеціалізованих медичних сайтах, що ще більше вносить сумнів у правильність постановки діагнозу і тактику лікування.

Для початку необхідно розібратися, що ж таке «гемангіома». На сучасному етапі доведено, що гемангома — це судинна гіперплазія, що складається з диференційованих (зрілих) капілярів. У даній ситуації ми говоримо про «капілярної гемангіоми» у дітей періоду новонародженості і грудного віку. Тобто «капілярна гемангіома» не є онкологічним захворюванням!

Зовні капілярна гемангіома у дітей раннього віку є яскраво-червоне освіту, яке може підніматися над рівнем шкіри. При натисканні відзначається збліднення (пов’язано з відтоком крові з капілярів при натисканні). Розташовуватися гемангіоми можуть в різних ділянках шкірних покривів дитини. Умовно ми ділимо ці зони на критичні і не критичні. До критичних зонах розташування відносяться ті ділянки зростання гемангіоми в яких може призводити не тільки до грубих косметичних, але і до функціональних порушень. У цих зонах існує так званий «дефіцит тканин». Тобто одномоментне радикальна операція є неможливою. До них відносяться — голова, обличчя, кисті, стопи, промежину, статеві органи. Чи не критичні ділянки — спина, передня черевна стінка, сідничний область, стегно. Так само багато в чому «критичність» гемангіоми обумовлена ​​її розмірами.

Лікування гемангіом може бути хірургічним і нехірургічним. До хірургічного лікування відноситься висічення гемангіоми з наступним гістологічним дослідженням. Хірургічні методи: Діатермоелектрокоагуляція, радіохвильова коагуляція, лазерний фотодермоліз, склерозування, прийом препаратів (пропроналол, інтерферони, кортикостероїди і т. Д.). Залежно від розташування, розмірів гемангіоми, стадії розвитку застосовується та чи інша методика.

У кожному конкретному випадку необхідно проконсультуватися з лікарем дитячого хірурга. На базі медичного центру «Консультант» в Павлограді дітей з гемангіомами консультує доктор медичних наук, професор кафедри хірургії ДМІ ТНМ, дитячий хірург вищої категорії Володимир Михайлович Байбаков. Тільки при уважному огляді малюка, зборі анамнезу життя і захворювання, динамічному спостереженні можлива правильна постановка діагнозу і визначення оптимальної тактики лікування.

Одним із сучасних і ефективних методів лікування є лазерний фотодермоліз. Виконання лазерного фотодермоліза гемангіоми можливо в амбулаторних умовах. Для знеболення застосовується місцева аплікаційна анестезія за допомогою мазевих анестетиків. Процедура проводиться швидко і безболісно для малюка.

Нове лазерне обладнання в медичному центрі «Консультант» в Павлограді має всю необхідну технічну і ліцензійну документацію, державну реєстрацію в Міністерстві охорони здоров’я України. Медичний персонал має сертифікати державного зразка на право роботи з обладнанням в умовах медичного центру. Комфортність, безболісність і висока ефективність лазерної хірургії у дітей в Павлограді дає широкі можливості і відкриває нові перспективи подальшого розвитку цього напрямку в лікуванні гемангіом у дітей.

Записатися на прийом до дитячого хірурга

Запис на прийом
Запис на прийом