Комплексна диспансеризація в Павлограді

Далеко не завжди захворювання дитячого віку можуть виявляти себе явним наявністю скарг з боку дитини або батьків. Визначити наявність захворювання у дитини на перших етапах можна тільки при уважному огляді спеціаліста та проведенні обстеження (загальні аналізи крові та сечі, ЕКГ, УЗД). Завданнями дитячих фахівців є не тільки діагностика і лікування вже виникли захворювань, але і попередження появи певних патологічних станів в дитячому віці.

Тому в світовій лікарській практиці існує добре зарекомендувала себе програма комплексної диспансеризації як у дорослих, так і у дітей. Виконання цієї програми дає унікальну можливість не тільки діагностувати різні захворювання на ранніх етапах розвитку, а й попередити їх появу під час своєчасно виконаних діагностичних та лікувальних заходах. У дитячому віці є певні вікові періоди коли необхідно проводити повноцінну комплексну диспансеризацію навіть при відсутності будь-яких симптомів захворювань або скарг. Іншими словами, необхідна диспансеризація здорову дитину.

На першому році життя малюкам необхідна консультація вузькими спеціалістами кожні три місяці до досягнення віку 1 року (1, 3, 6, 9, 12 місяців).

Які ж вузькі фахівці беруть участь в програмі комплексної диспансеризації дітей грудного віку в Павлограді?

Це такі фахівці: дитячий хірург, дитячий ортопед, дитячий невролог, дитячий офтальмолог, дитячий кардіолог. При необхідності — дитячий отоларинголог. Лікарем педіатром або сімейним терапевтом на першому місяці життя дитина уважно оглядається один раз в тиждень.

Рекомендується проведення ультразвукового дослідження як мінімум двічі на першому році життя: НСГ (нейросонографія), ЕхоКГ (УЗД серця), ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору (нирок), ультразвукове дослідження кульшових суглобів. Проведення УЗД в цьому віці дає можливість діагностики вроджених вад розвитку різних органів і систем, що впливає на результат захворювань при своєчасному лікуванні. Переважна більшість цих захворювань піддаються лікуванню за хорошими результатами в подальшому. Пізно діагностовані вроджені вади розвитку і пухлини мають, найчастіше, ускладнення, які роблять прогноз лікування вкрай сумнівним. Природно, проведення цих досліджень має проводитися досвідченим лікарем-сонолог, які мають досвід і відповідні сертифікати і ліцензії на право лікарської практики в дитячому віці. Проведення УЗ-досліджень лікарями-сонолог загальної практики у дітей не повинно виконуватися

Програма комплексної диспансеризації в Павлограді у дітей старшого віку включає в себе консультації вузьких фахівців, проведення УЗ-досліджень та виконання спільних аналізів крові і сечі в певні вікові періоди.

Які вузькі фахівці беру участь в програмі комплексної диспансеризації у дітей старшого віку в Павлограді?

До таких фахівців відносяться: педіатр, дитячий хірург, дитячий невролог, дитячий офтальмолог, дитячий отоларинголог . При необхідності призначаються консультації інших суміжних фахівців. В обов’язковому порядку повинно проводитися ультразвукове дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. Що дозволяє не тільки діагностувати вроджені, а й набуті захворювання. Профілактичне виконання загальних аналізів крові та сечі дозволяє визначити внутрішній гомеостаз і стабільність роботи всього дитячого організму. Рекомендовані вікові періоди для проведення програми комплексної диспансеризації : 1 рік, 3 роки, 5 років, 7 років. І старше 7 років необхідно щорічно (зазвичай безпосередньо перед школою) проводити комплексну диспансеризацію у дітей.

Медичний центр «Консультант» пропонує добре зарекомендувала себе і впроваджену в світову клінічну практику програму комплексної диспансеризації дітей в Павлограді. Програма включає в себе уважний і повний огляд дитини дитячими спеціалістами експертного класу, виконання УЗД і направлення на проведення загальних аналізів крові та сечі в умовах сертифікованої міжнародної лабораторії.

Програма комплексної диспансеризації дітей дає можливість батькам дітей, що беруть участь в програмі, провести повне обстеження свою дитину і отримати об’єктивну оцінку його стану здоров’я. На жаль, в більшості випадків диспансерний огляд дитини носить формальний характер і полягає в одному питанні лікаря чи є скарги? Скарг немає. Здоров. На цьому все.

З цією ситуацією погодиться більшість батьків, діти яких проходили профогляди. Однак, саме повноцінна і об’єктивна диспансеризація дитини має на меті виявити ті захворювання, які перебувають на ранніх стадіях і не приносять якогось дискомфорту дитині.

Дійсно на цьому етапі скарг поки немає. Консультація лікаря, який проводить диспансерний огляд
дитини в присутності його батьків, повинна включати в себе ретельний опитування зі збором анамнезу життя, повний огляд. Під час огляду дитини необхідно роздягнути, щоб була можливість об’єктивно оцінити стан кістково-суглобової системи, конституціональні особливості, стан шкірних покривів. В обов’язковому порядку огляд та пальпація (обмацування) живота, грудної клітини, кінцівок. Огляд пахових областей і промежини. Оцінка статевого розвитку. Педіатром здійснюється аускультація (прослуховування) і перкусія (простукування) грудної клітини. Вимірювання артеріального тиску і визначення парціального тиску кисню в периферичної крові (за допомогою пульсаксіметра). Має проводитися вимір ваги і росту дитини з подальшою оцінкою весоростових показників. Вузькими спеціалістами проводиться визначення та оцінка результатів специфічних симптомів.

Ключові складові програми:

  1. Консультації вузьких дитячих фахівців експертного класу: дитячий хірург, дитячий невролог, дитячий офтальмолог, дитячий отоларинголог, педіатр. Провідних дитячих фахівців Дніпра. При необхідності призначаються консультації інших суміжних фахівців.
  2. Проведення ультразвукового дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози на сучасній апаратурі експертом дитячої сонолог.
  3. Направлення на виконання загального аналізу крові і сечі в сертифіковану міжнародну лабораторію.
  4. Оцінка отриманих результатів педіатром і рекомендації.

 

Медичним центром «Консультант» розроблена система економічної лояльності для беруть участь в програмі комплексної диспансеризації дітей в Павлограді.

Більш детальна інформація буде надана адміністратором центру при зверненні.