УЗД не діагноз

Мабуть, складно знайти такий же поширений метод діагностики як ультразвукове дослідження.

Практично в кожній державній або приватній клініці є можливість проведення цього методу обстеження. Дійсно, простота проведення та відсутність будь-яких неприємних відчуттів, досить висока інформативність методу з мінімальною підготовкою пацієнта до дослідження, роблять УЗД просто незамінним методом діагностики. Дослідження проводить лікар-сонолог.

Невиправдані очікування

При проведенні УЗД ми очікуємо почути від лікаря-сонолога остаточний діагноз. І засмучуємося коли за протокольним формулюванням не розбираємо що все це означає.

Давайте з’ясуємо.

Основною метою УЗ-дослідження є не постановка діагнозу, а об’єктивний опис УЗД-картини обстежуваного органу або системи.
Чим більш професійно і точно лікар-сонолог зафіксує картину з математичними розрахунками і наявністю скан-фото, тим простіше буде лікарю клініцисту (вузькому спеціалісту) поставити правильний діагноз.

Говорячи простою мовою, що б наш сімейний лікар більш детально зміг розібратися в проблемі, він відправляє «сфотографувати» наші органи за допомогою УЗД. І вже на підставі висновку дослідження, призначає відповідне лікування або дообстеження.

Ваш діагноз не правильний

Як ми вже розібралися, «узіст» діагноз не ставить.
Частою причиною невдоволення пацієнтів є різниця результатів у різних клініках.
Причиною цього можуть бути об’єктивні чинники:

У таких ситуаціях призначаються додаткові методи дослідження (КТ, МРТ та ін.). Крім того, пацієнт направляється в вузькоспеціалізовану медичну установу вищого рівня акредитації, де і проводиться подальше його дообстеження.